HC1825CG103J501
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
HC1825CG103J501
HC1825CG103J501
型号
HC1825CG103J501
品牌
Meritek
描述
CAP CER 10000PF 500V C0G 1825
数据表
HC1825CG103J501.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
HC1825CG103J501
内容 *
    HC1825CG103J501 规格
    SeriesHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.250" L x 0.180" W (6.30mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C