HC1210XR683K631
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
HC1210XR683K631
HC1210XR683K631
型号
HC1210XR683K631
描述
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1210
数据表
HC1210XR683K631.pdf
交付服务
HC1210XR683K631
内容 *
    HC1210XR683K631 规格
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.068 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C