HC1206YV154Z251
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
HC1206YV154Z251
HC1206YV154Z251
型号
HC1206YV154Z251
品牌
Meritek
描述
CAP CER 0.15UF 251V Y5V 1206
数据表
HC1206YV154Z251.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
HC1206YV154Z251
内容 *
    HC1206YV154Z251 规格
    SeriesHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.15 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated251V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C