CHV2220N2K0102KXT
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
CHV2220N2K0102KXT
CHV2220N2K0102KXT
型号
CHV2220N2K0102KXT
品牌
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
描述
CAP CER 1000PF 2KV X7R 2220
数据表
CHV2220N2K0102KXT.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
CHV2220N2K0102KXT
内容 *
    CHV2220N2K0102KXT 规格
    SeriesCHV
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C