CHV1812N500271JCT
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
CHV1812N500271JCT
CHV1812N500271JCT
型号
CHV1812N500271JCT
描述
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1812
数据表
CHV1812N500271JCT.pdf
交付服务
CHV1812N500271JCT
内容 *
    CHV1812N500271JCT 规格
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance270 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C