CHV1812N500103JCT
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
CHV1812N500103JCT
CHV1812N500103JCT
型号
CHV1812N500103JCT
品牌
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
描述
CAP CER 10000PF 500V C0G 1812
数据表
CHV1812N500103JCT.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
CHV1812N500103JCT
内容 *
    CHV1812N500103JCT 规格
    SeriesCHV
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C