2225PC474MAT1A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
2225PC474MAT1A
2225PC474MAT1A
型号
2225PC474MAT1A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2225
数据表
2225PC474MAT1A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
2225PC474MAT1A
内容 *
    2225PC474MAT1A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C