1812PC224MAT3A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
1812PC224MAT3A
1812PC224MAT3A
型号
1812PC224MAT3A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
数据表
1812PC224MAT3A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
1812PC224MAT3A
内容 *
    1812PC224MAT3A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C