1812HC182KAT1A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
1812HC182KAT1A
1812HC182KAT1A
型号
1812HC182KAT1A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 1800PF 3KV X7R 1812
数据表
1812HC182KAT1A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
1812HC182KAT1A
内容 *
    1812HC182KAT1A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C