18123A103KAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
18123A103KAT2A
18123A103KAT2A
型号
18123A103KAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 10000PF 25V NP0 1812
数据表
18123A103KAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
18123A103KAT2A
内容 *
    18123A103KAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C