1808AC153KAZ1A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
1808AC153KAZ1A
1808AC153KAZ1A
型号
1808AC153KAZ1A
描述
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808
数据表
1808AC153KAZ1A.pdf
交付服务
1808AC153KAZ1A
内容 *
    1808AC153KAZ1A 规格
    SeriesFLEXITERM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.015 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C