18085A152KAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
18085A152KAT2A
18085A152KAT2A
型号
18085A152KAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 1500PF 50V NP0 1808
数据表
18085A152KAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
18085A152KAT2A
内容 *
    18085A152KAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C