12105A123KAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
12105A123KAT2A
12105A123KAT2A
型号
12105A123KAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 0.012UF 50V NP0 1210
数据表
12105A123KAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
12105A123KAT2A
内容 *
    12105A123KAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.012 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C