1206Y0500152MCRE03
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
1206Y0500152MCRE03
1206Y0500152MCRE03
型号
1206Y0500152MCRE03
品牌
Knowles Syfer
描述
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 1206
数据表
1206Y0500152MCRE03.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
1206Y0500152MCRE03
内容 *
    1206Y0500152MCRE03 规格
    SeriesFlexiCap™
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (X2Y), Soft Termination
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C