1206J0250182MCRE03
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
1206J0250182MCRE03
1206J0250182MCRE03
型号
1206J0250182MCRE03
品牌
Knowles Syfer
描述
CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 1206
数据表
1206J0250182MCRE03.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
1206J0250182MCRE03
内容 *
    1206J0250182MCRE03 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance1800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C