1206CC432KAT1A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
1206CC432KAT1A
1206CC432KAT1A
型号
1206CC432KAT1A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 4300PF 630V X7R 1206
数据表
1206CC432KAT1A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
1206CC432KAT1A
内容 *
    1206CC432KAT1A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance4300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C