12063A152FAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
12063A152FAT2A
12063A152FAT2A
型号
12063A152FAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 1500PF 25V NP0 1206
数据表
12063A152FAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
12063A152FAT2A
内容 *
    12063A152FAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C