0805Y0500273MXRE03
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
0805Y0500273MXRE03
0805Y0500273MXRE03
型号
0805Y0500273MXRE03
品牌
Knowles Syfer
描述
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805
数据表
0805Y0500273MXRE03.pdf
交付服务
0805Y0500273MXRE03
内容 *
    0805Y0500273MXRE03 规格
    SeriesFlexiCap™
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (X2Y), Soft Termination
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.027 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C