08056C152KAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
08056C152KAT2A
08056C152KAT2A
型号
08056C152KAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 1500PF 6.3V X7R 0805
数据表
08056C152KAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
08056C152KAT2A
内容 *
    08056C152KAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C