0612ZC684KAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
0612ZC684KAT2A
0612ZC684KAT2A
型号
0612ZC684KAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0612
数据表
0612ZC684KAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
0612ZC684KAT2A
内容 *
    0612ZC684KAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0612 (1632 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C