0603B152K251CT
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
0603B152K251CT
0603B152K251CT
型号
0603B152K251CT
描述
MLCC 1500PF 250V X7R 0603
数据表
0603B152K251CT.pdf
交付服务
0603B152K251CT
内容 *
    0603B152K251CT 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C