060321000820GQTLSM
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
060321000820GQTLSM
060321000820GQTLSM
型号
060321000820GQTLSM
品牌
Knowles Syfer
描述
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
数据表
060321000820GQTLSM.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
060321000820GQTLSM
内容 *
    060321000820GQTLSM 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Non-Magnetic
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance82 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C