060320500680JQTLSM
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
060320500680JQTLSM
060320500680JQTLSM
型号
060320500680JQTLSM
品牌
Knowles Syfer
描述
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
数据表
060320500680JQTLSM.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
060320500680JQTLSM
内容 *
    060320500680JQTLSM 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Non-Magnetic
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance68 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C