0402N0R7A500CT
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
0402N0R7A500CT
0402N0R7A500CT
型号
0402N0R7A500CT
品牌
Walsin Technology Corporation
描述
MLCC 0.7UF 50V NPO 0402
数据表
0402N0R7A500CT.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
0402N0R7A500CT
内容 *
    0402N0R7A500CT 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.05pF
    Lead Style-
    Capacitance0.7 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C