04025A2R0JAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
04025A2R0JAT2A
04025A2R0JAT2A
型号
04025A2R0JAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 2PF 50V NP0 0402
数据表
04025A2R0JAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
04025A2R0JAT2A
内容 *
    04025A2R0JAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance2 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C