0201ZA1R0BAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
0201ZA1R0BAT2A
0201ZA1R0BAT2A
型号
0201ZA1R0BAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 1PF 10V NP0 0201
数据表
0201ZA1R0BAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
0201ZA1R0BAT2A
内容 *
    0201ZA1R0BAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance1 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C