02016D473JAT2A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 陶瓷电容器
02016D473JAT2A
02016D473JAT2A
型号
02016D473JAT2A
品牌
KYOCERA AVX
描述
CAP CER 0.047UF 6.3V X5R 0201
数据表
02016D473JAT2A.pdf
分类
陶瓷电容器
交付服务
02016D473JAT2A
内容 *
    02016D473JAT2A 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C