JCC26HETS
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 卡边缘连接器-边缘板连接器
JCC26HETS
JCC26HETS
型号
JCC26HETS
品牌
Sullins Connector Solutions
描述
CONN EDGE DUAL FMALE 26POS 0.100
数据表
JCC26HETS.pdf
分类
卡边缘连接器-边缘板连接器
交付服务
JCC26HETS
内容 *
    JCC26HETS 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)
    GenderFemale
    Features-
    Read OutSingle
    Card TypeNon Specified - Dual Edge
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeCantilever
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
    Number of Rows1
    Contact MaterialBeryllium Copper
    Number of Positions26
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C