GCB50DHHD
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 卡边缘连接器-边缘板连接器
GCB50DHHD
GCB50DHHD
型号
GCB50DHHD
品牌
Sullins Connector Solutions
描述
CONN EDGE DUAL FMALE 100POS .050
数据表
GCB50DHHD.pdf
分类
卡边缘连接器-边缘板连接器
交付服务
GCB50DHHD
内容 *
    GCB50DHHD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    GenderFemale
    Features-
    Read OutDual
    Card TypeNon Specified - Dual Edge
    Part StatusActive
    TerminationSolder, Staggered
    Contact TypeHairpin Bellows
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
    Number of Rows2
    Contact MaterialPhosphor Bronze
    Number of Positions100
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C