SMQ400VS821M35X45T2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SMQ400VS821M35X45T2
SMQ400VS821M35X45T2
型号
SMQ400VS821M35X45T2
品牌
United Chemi-Con
描述
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
数据表
SMQ400VS821M35X45T2.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
SMQ400VS821M35X45T2
内容 *
    SMQ400VS821M35X45T2 规格
    SeriesSMQ
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance820 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.25 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.6758 A @ 50 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)303mOhm @ 120Hz