SMH35VN472M22X30T2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SMH35VN472M22X30T2
SMH35VN472M22X30T2
型号
SMH35VN472M22X30T2
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP
数据表
SMH35VN472M22X30T2.pdf
交付服务
SMH35VN472M22X30T2
内容 *
    SMH35VN472M22X30T2 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.41 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.6028 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)88mOhm @ 120Hz