SMH10VN333M25X40T2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SMH10VN333M25X40T2
SMH10VN333M25X40T2
型号
SMH10VN333M25X40T2
品牌
United Chemi-Con
描述
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP
数据表
SMH10VN333M25X40T2.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
SMH10VN333M25X40T2
内容 *
    SMH10VN333M25X40T2 规格
    SeriesSMH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance33000 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
    Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency4.54 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.9032 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)25mOhm @ 120Hz