SLPX562M050A4P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLPX562M050A4P3
SLPX562M050A4P3
型号
SLPX562M050A4P3
品牌
描述
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP
数据表
SLPX562M050A4P3.pdf
交付服务
SLPX562M050A4P3
内容 *
    SLPX562M050A4P3 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance5600 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.43 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.29 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)83mOhm @ 120Hz