SLPX561M160C3P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLPX561M160C3P3
SLPX561M160C3P3
型号
SLPX561M160C3P3
品牌
描述
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP
数据表
SLPX561M160C3P3.pdf
交付服务
SLPX561M160C3P3
内容 *
    SLPX561M160C3P3 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance560 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated160 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.15 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.16 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)355mOhm @ 120Hz