SLPX471M180C1P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLPX471M180C1P3
SLPX471M180C1P3
型号
SLPX471M180C1P3
品牌
描述
CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP
数据表
SLPX471M180C1P3.pdf
交付服务
SLPX471M180C1P3
内容 *
    SLPX471M180C1P3 规格
    SeriesSLPX
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance470 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated180 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.08 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.06 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)423mOhm @ 120Hz