SLPX273M016E5P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLPX273M016E5P3
SLPX273M016E5P3
型号
SLPX273M016E5P3
品牌
描述
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP
数据表
SLPX273M016E5P3.pdf
交付服务
SLPX273M016E5P3
内容 *
    SLPX273M016E5P3 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance27000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency4.95 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency6.19 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)25mOhm @ 120Hz