SLPX271M250A3P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLPX271M250A3P3
SLPX271M250A3P3
型号
SLPX271M250A3P3
品牌
描述
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP
数据表
SLPX271M250A3P3.pdf
交付服务
SLPX271M250A3P3
内容 *
    SLPX271M250A3P3 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance270 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.5 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.21 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)737mOhm @ 120Hz