SLPX222M080A7P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLPX222M080A7P3
SLPX222M080A7P3
型号
SLPX222M080A7P3
品牌
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
数据表
SLPX222M080A7P3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
SLPX222M080A7P3
内容 *
    SLPX222M080A7P3 规格
    SeriesSLPX
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.53 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.16 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)151mOhm @ 120Hz