SLP820M385A3P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLP820M385A3P3
SLP820M385A3P3
型号
SLP820M385A3P3
品牌
描述
CAP ALUM 82UF 20% 385V SNAP
数据表
SLP820M385A3P3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
SLP820M385A3P3
内容 *
    SLP820M385A3P3 规格
    SeriesSLP0712TE (750W)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance82 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated385 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency520 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency764.4 mA @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.046Ohm @ 120Hz