SLP561M160C3P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLP561M160C3P3
SLP561M160C3P3
型号
SLP561M160C3P3
品牌
描述
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP
数据表
SLP561M160C3P3.pdf
交付服务
SLP561M160C3P3
内容 *
    SLP561M160C3P3 规格
    SeriesSLP0712TE (750W)
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance560 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Polarization-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated160 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)355mOhm