SLP470M450A1P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLP470M450A1P3
SLP470M450A1P3
型号
SLP470M450A1P3
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP
数据表
SLP470M450A1P3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
SLP470M450A1P3
内容 *
    SLP470M450A1P3 规格
    SeriesSLP0712TE (750W)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency400 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency588 mA @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)7.06Ohm @ 120Hz