SLP183M016E3P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLP183M016E3P3
SLP183M016E3P3
型号
SLP183M016E3P3
品牌
描述
CAP ALUM 18000UF 20% 16V SNAP
数据表
SLP183M016E3P3.pdf
交付服务
SLP183M016E3P3
内容 *
    SLP183M016E3P3 规格
    SeriesSLP0712TE (750W)
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance18000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.5 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.38 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)37mOhm @ 120Hz