SLP182M080C3P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SLP182M080C3P3
SLP182M080C3P3
型号
SLP182M080C3P3
品牌
描述
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP
数据表
SLP182M080C3P3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
SLP182M080C3P3
内容 *
    SLP182M080C3P3 规格
    SeriesSLP0712TE (750W)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance1800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.71 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.14 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)184mOhm @ 120Hz