SEK470M250ST
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
SEK470M250ST
SEK470M250ST
型号
SEK470M250ST
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL
数据表
SEK470M250ST.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
SEK470M250ST
内容 *
    SEK470M250ST 规格
    SeriesSEK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Polarization-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
    Height - Seated (Max)1.024" (26.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)4.23Ohm