MZA35VC10RMD61TP
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MZA35VC10RMD61TP
MZA35VC10RMD61TP
型号
MZA35VC10RMD61TP
品牌
United Chemi-Con
描述
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
数据表
MZA35VC10RMD61TP.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
MZA35VC10RMD61TP
内容 *
    MZA35VC10RMD61TP 规格
    SeriesMZA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance1.35 Ohms
    Tolerance±20%
    Capacitance10 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
    Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency90 mA @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)133mOhm @ 120Hz