MAL225716821E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL225716821E3
MAL225716821E3
型号
MAL225716821E3
描述
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
数据表
MAL225716821E3.pdf
交付服务
MAL225716821E3
内容 *
    MAL225716821E3 规格
    Series257 PRM-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance210 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance820 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.18 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.452 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)250mOhm @ 100Hz