MAL219836221E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL219836221E3
MAL219836221E3
型号
MAL219836221E3
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
数据表
MAL219836221E3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
MAL219836221E3
内容 *
    MAL219836221E3 规格
    Series198 PHR-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance280 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#15000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.75 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)434mOhm @ 100Hz