MAL216356151E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL216356151E3
MAL216356151E3
型号
MAL216356151E3
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
数据表
MAL216356151E3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
MAL216356151E3
内容 *
    MAL216356151E3 规格
    Series163 PLL-PW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance1.21 Ohms
    Tolerance±20%
    Capacitance150 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 4 Lead
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency720 mA @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.46Ohm @ 100Hz