MAL215952122E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL215952122E3
MAL215952122E3
型号
MAL215952122E3
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
数据表
MAL215952122E3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
MAL215952122E3
内容 *
    MAL215952122E3 规格
    Series159 PUL-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance190 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency2.898 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)130mOhm