MAL215922122E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL215922122E3
MAL215922122E3
型号
MAL215922122E3
描述
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
数据表
MAL215922122E3.pdf
交付服务
MAL215922122E3
内容 *
    MAL215922122E3 规格
    Series159 PUL-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance190 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.47 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)210mOhm @ 100Hz